Chociaż piłka z dwiema żółtymi kopkami jest opisywana (tak jak my powyżej) jako piłka dla profesjonalnych graczy i bardzo dobrych graczy squasha, to niestety jest również najczęściej używaną piłką do rekreacyjnego squasha (bardzo często przez początkujących). Nie rób tego błędu, pozwól podnieść swój poziom gry i odpuść na początku ten rodzaj piłki.

Dlaczego piłka z dwiema kropkami nie jest odpowiednia dla początkujących graczy?

  • Piłka z dwiema kropkami odbija się bliżej i gorzej od piłek dla amatorów, przez co wymaga lepszej sprawności fizycznej, aby ją odbierać. 
  • Nierozgrzana piłka z dwiema kropkami praktycznie wcale nie odbija się od ściany przedniej. Nawet jak amatorom uda się rozgrzać taką piłkę (tak, piłkę do squasha trzeba rozgrzewać) i zacznie się poprawnie (w swoich granicach) odbijać, to piłka z dwiema kropkami wymaga od graczy trwałej i konsekwentnej gry z bardzo mocnymi uderzeniami, żeby utrzymać odpowiednią temperaturę piłki dla jej odpowiedniej wydajności odbijania. 

Wybranie  piłki ponad swój poziom - czyli przeważnie takiej, która wymaga od nas sprawności fizycznej ponad nasze miary -  pozbawia grę w squasha taktyki,  utrudniające rozgrywanie długich wymian piłek - a to jest  esencją tego sportu.

Bardzo często grasz dla poprawienia sprawności fizycznej lub odchudzania (Czy squash odchudza?). Ucinanie długich i emocjonujących wymian przez piłkę zaawansowaną, obniża intensywność ćwiczeń.  Obrazowo nie jesteś w stanie dobiec i odebrać piłki zawodowej nawet już po samym serwie. 

Inne rodzaje piłek odbijają się lepiej (dalej), przez co łatwiej je odebrać oraz nie trzeba utrzymywać ich rozgrzania.