Biała piłka do squasha

redakcja | 12.05.2023 19:35 Kategorie: Squash

Biała piłka do squasha ułatwia grać na kortach szklanych (też boczne ściany, które są przyciemniane) oraz na kortach w malowaniu ciemnych. 

Mężczyzna grający w squasha, ilustracja do artyku o białej piłce do squasha
Mężczyzna grający w squasha, ilustracja do artyku o białej piłce do squasha | envato, autor LightFieldStudios

Po co jest biała piłka do squasha?

Biała piłeczka ma ułatwić nam grę i po prostu być widoczna. Biała piłka do squasha występuje we wszystkich rodzajach piłek (odpowiednich do poziomów. Zobacz nasz osobny artykuł: rodzaje piłek do squasha

Nie należy mylić białej piłki do squasha,  z piłką do squasha z białą kropką. Białą kropką producenci oznaczają piłki, które mają szybkość większą niż piłki dla początkujących, albo są mniej więcej na poziomie piłki z czerwoną kropką. Jest to piłka treningowa dla średniozaawansowanych. Wybór piłki z białą kropką jest też znakomitym sposobem na urozmaicenie gry dla początkujących. Doczytaj właściwości piłki, wybierając odpowiedniego producenta piłek do squasha. Producenci piłek do squasha podają przeważnie odległość odbicia swojego typu piłki treningowej względem profesjonalnej piłki z dwiema żółtymi kropkami. 

Jak jest z dostępnością białych piłek do squasha?

Większość producentów i dystrybutorów w swojej ofercie na profesjonalne białe piłki do squasha (piłki do squasha z dwiema żółtymi kropkami), a z dostępnością półprofesjonalnych rodzajów oraz dla początkujących może być problem. Spowodowane jest to tym, że  w klubach squash da amatorów, przeważnie są korty jasne oraz tylko z jedną przeszkloną ścianą (tylną).

Informacyjnie: Można spotkać inne kolory piłek do squasha, które ułatwiają grę w trudnych warunkach. 

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu