Piłki squasha mają - w większości przypadków i firm - spójny system oznaczanie rodzaju. Są to kolorowe kropki umieszczone na piłc.e  Zaczynając grę w squasha, zacznij od gry w niebieską kropką (czasami jest to cała niebieska piłka). Kiedy z kolejnymi grami, będzie Ci coraz łatwiej, możesz próbować wdrożyć do swojego treningu piłkę z czerwoną kropką, która ma średnią prędkość, ale nadal dobrze się odbija. 

Wolne piłki, które niżej się odbijają (jak z jedną żółtą i dwiema żółtymi kopkami) zarezerwuj sobie, kiedy zaczniesz się profesjonalizować. 

Jak przechodzić na kolejne piłki?

  • Rozpocznij obowiązkowo od piłki z niebieską kropką. Dla zupełnie nowych graczy najlepszym wyborem będzie piłka z niebieską kropką. Pozwoli ona na naukę podstawowych zasad gry i rozwijanie umiejętności bez frustracji związanej z trudnościami w kontrolowaniu piłki.
  • Przejście na czerwoną kropkę może nastąpić dopiero gdy poczujesz się pewniej na korcie i Twoje umiejętności się poprawią. Oboje partnerów powinno być gotowych na grę piłką z czerwoną kropką. Przejście na piłkę z czerwoną kropką powinno być naturalnym krokiem w rozwoju każdego gracza.
  • Dopiero potem eksperymentuj z kolejnymi piłkami.  Po osiągnięciu pewnego poziomu umiejętności warto eksperymentować z różnymi rodzajami piłek, aby znaleźć tę, która najlepiej odpowiada Twojemu stylowi gry. Pamiętaj jednak, że na oficjalnych zawodach używane są piłki z żółtą lub czarną kropką, które są znacznie trudniejsze w kontroli. One najczęściej nie są używane treningowo nawet przez profesjonalistów. 

Szczegółowy podział piłek do squasha znajdziesz w naszym artykule: rodzaje piłek do squasha